OTWOCK

Powiat
Powiat otwocki stanowi część aglomeracji warszawskiej, granicząc z powiatami: warszawskim, piaseczyńskim, mińskim i garwolińskim; i rozciągając się od Józefowa i Zakrętu na północy, po Kołbiel na wschodzi i Sobienie-Jeziory na południu. Łącznie powiat zajmuje powierzchnię 616 km2. Z liczbą ludności ok. 122.000 i gęstością zaludnienia 198 os./km2 stanowi jeden z najliczniejszych i najgęściej zaludnionych powiatów województwa mazowieckiego. Większość ludności zamieszkuje tereny miejskie, co skutkuje wysokim (ok. 62%) stopniem urbanizacji powiatu. W granicach powiatu znajdują się trzy miasta: Otwock (45.000 mieszkańców), Józefów (20.000) i Karczew (10.000) (wszystkie dane GUS za 2013 r.).
Miasto

Otwock to miasto powiatowe w woj. mazowieckim, należące do aglomeracji warszawskiej i usytuowane 23 km od centrum stolicy, położone między Szosą Lubelską (DK nr 17) a Wałem Miedzeszyńskim (droga wojewódzka nr 801 Warszawa-Puławy). Przez miasto przebiega także istotna dla ruchu dojazdowego do Warszawy linia Szybkiej Kolei Miejskiej. Według danych GUS za 2014 rok miasto liczyło ponad 45.000 mieszkańców. Otwock jest ośrodkiem administracyjnym, usługowym, leczniczym i wypoczynkowym.

We wszystkich rankingach handlowych ostatniego dziesięciolecia Otwock wskazywany jest jako miasto o bardzo dużym potencjale handlowym – zarówno w związku z brakiem nowoczesnych inwestycji handlowych, jak i dużą siłą nabywczą mieszkańców.

LOKALIZACJA

GALERII KUPIECKIEJ

Zasięg ponad 80 tys klientów

Galeria Kupiecka zlokalizowana jest w samym centrum Otwocka, w trójkącie ulic Kupieckiej, Staszica i Świderskiej/Andriollego, gdzie usytuowany był dworzec PKS. Ulica Staszica jest główną arterią łączącą Otwock z Międzylesiem, Wawrem i Józefowem na północy oraz Karczewem na południu, natomiast ul. Świderska (dalej Orla) prowadzi do położonego w odległości 200 m dworca kolejowego Otwock. Taka lokalizacja projektu zapewnia doskonałą komunikację środkami transportu publicznego, samochodową oraz pieszą i sprawia, że Galeria będzie w zasięgu kilkunastu minut jazdy samochodem lub kilkunastu minut marszu dla ok. 80 tysięcy klientów.

CATCHMENT

W zasięgu 15 minut jazdy samochodem znajduje się ok. 80.000 Klientów – większa część mieszkańców powiatu otwockiego, a także części Falenicy i Nadwiśla. Około 16 tysięcy Klientów ma Galerię w zasięgu 10-minutowego spaceru. Grono Klientów zasila również kilka tysięcy dojeżdżających do pracy w Warszawie, a wysiadających na stacji PKP Otwock. Galeria Kupiecka jest najbliższym, tak dużym obiektem handlowym dla mieszkańców gmin Sobienie-Jeziory, Kołbiel, Osieck i części gminy Wiązowna (20-30 minut jazdy samochodem), co dodatkowo zwiększa zasięg oddziaływania obiektu do ok. 100.000 potencjalnych Klientów.
0

minut marszu

0

Klientów

0

minut jazdy

0

Klientów

0

minut jazdy

0

Klientów

KONCEPCJA

Zagospodarowanie
Budynek Galerii Kupieckiej jest zwrócony frontowymi elewacjami w kierunku ulic Kupieckiej i Staszica, tworząc pierzeje obu tych ulic. Galeria dysponuje trzema wejściami – od Staszica, od Kupieckiej oraz głównym, usytuowanym u zbiegu tych ulic i prowadzącym do obszernego atrium – przestrzeni spotkań oraz imprez rozrywkowych i kulturalnych. Powierzchnie handlowe zlokalizowane są na dwóch kondygnacjach naziemnych, natomiast miejsca parkingowe dla Klientów zapewnia parking podziemny, skomunikowany z pozostałymi poziomami wygodnymi trawelatorami i windami. Galeria dysponuje również zewnętrznymi miejscami parkingowymi wzdłuż ul. Kupieckiej i Staszica.
Estetyka

Galerię Kupiecką spośród wielu nowych inwestycji handlowych wyróżnia przede wszystkim koncepcja architektoniczna, nawiązująca do lokalnego stylu „świdermajer”. Liczne detale przywodzą na myśl drewniane ażurowe zdobienia werand i ganków oraz szpiczaste zwieńczenia dachów, charakterystyczne dla unikatowego, otwockiego budownictwa. Połączenie nowoczesnej bryły galerii z lokalnymi motywami podkreśla związek inwestora projektu z historią i tradycją Otwocka, czyniąc obiekt ciekawszym i bardziej przyjaznym dla Klienta.

OBIEKT

Powierzchnia całkowita

ok. 21 000 m 2

Powierzchnia handlowa

ok. 9 100 m 2

Kondygnacje
-1 (parking), 0 (handlowa), +1 (handlowa)

Parking dla Klientów

ok. 210 miejsc w garażu podziemnym i ok. 50 miejsc naziemnych

Obsługa komunikacyjna

3 wejścia, 2 wjazdy na parking -1
od ulic Kupieckiej i Staszica

KOMERCJALIZACJA

Copyright 2024 © Galeria Kupiecka

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.